Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Yetişkin Ters Dut Ağacı

Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Yetişkin Ters Dut Ağacı
Mağaza:

bursatarim

Value
(0/5)
Price
(0/5)
332,67TL
KDV Hariç: 332,67TL

   Yetişkin Ters Dut Ağacı Paraşut dut fidanı

   Yaş: 6-7 Yaş,

   Kap: Saksılı/Rootbal ( EKİM - NİSAN ARASINDA ROOTBALL Topraklı söküm beze sarılı kök halinde gönderilebilir.)

   Boy: 150-200cm (Saksı dahil)

    

   • Peyzaj alanlarında sıklıkla kullanılır.Paraşüt dut olarak ta adlandırılır.

    

    

   • Yediveren yapıya sahiptir. Yıl boyu ürün verir.
   • Bodur yapılı bir çeşittir.
   • Bölge hassasiyeti yoktur.

    

   * Morus alba L. ‘Pendula’

   Kuzey Hindistan, Orta Asya ve Çin’e kadar uzanan bölgede, besin maddesi bakımından zengin, çoğunlukla kalkerli topraklar üzerinde doğal olarak yetişir. Boyu 10-15 m, tepe tacı genişliği 6-8 m olan, seyrek dallı, yuvarlak formlu ve orta boylu bir ağaçtır. Gövde kabuğu gri ve çatlaklı, sürgünleri gri veya gri sarıdır. Yazın yeşil almaçlı dizilmiş, geniş yumurta biçiminde çok farklı şekilde loplara sahip, 8-20 cm uzunluğundadır. Yaprak üst yüzü pürüzsüz ya da çok hafif derecede pürüzlü, açık yeşil ve deri gibi parlaktır. İpek böcekleri için önemli bir bitkidir. Çiçekleri fıçı şeklinde aşağıya doğru sarkan çiçek kurullarında yer alır, dikkat çekmez. Mayıs ve haziran ayında çiçeklenir. Meyveleri beyaz ile pembe arasında değişen çok farklı renklerde olabilir. Böğürtlenlere benzer, tatlıdır, yenir, bazen tatsız da olabilir. Güneşli, sıcak, korunaklı yerlerde iyi yetişir. Çok fazla nemli olmayan, besin maddesi bakımından zengin ve kireçli toprakları tercih eder. Bu tür topraklarda sürgünler daha iyi gelişir. Genellikle kanatkardır. Fakir, kumlu topraklarda da gelişimini sürdürür. Genç bitkiler donlara karşı dayanıksızdır. Sıcak yerleri tercih eder. Kuraklığa dayanıklılık gösterir. Morus alba ‘Pendula’ en önemli kültivarıdır.

   Nakliye şartları ve  Nakliye hizmeti verememe durumu açıklaması:

   Merkezi adreslere ( İl ve İlçe Merkezi ) 3 adet yetişkin ağaç ve üzeri yüklü alımlarınızda veya çok büyük ebatlı ağaç siparişlerinde en yakın servis bölgesine olmak şartıyla ( kendi ikamet adresinize nakliye imkanı olmayabilir ) ambar veya miktara göre özel kamyonetler ile gönderim sağlanabilir. Tek ve az hacimli yetişkin ağaç alımlarınızda nakliye imkanı sağlanamadığında teslimat tarafınızdan yapılma durumunda, ödeyeceğiniz nakliye ücretiniz iade edilecektir.

   Talep ederseniz bu durumda komple sipariş tutarınızı kredi kartına veya hesap numaranıza 1 gün içerisinde iadesi sağlanıp, siparişiniz iptal edilebilecektir. Bu şartları göz önünde bulundurarak lütfen merkezi bir adres belirleyiniz.

   Nakliyesi yapılan yetişkin ağaç/fidan teslim alınmadığında, tüm gidiş ve geri dönüş nakliye masrafları düşülerek iade ödemeleri alıcıya yapılır.

   Müşterilerimiz ürün alırken tüm bu şartları göz önünde bulundurup, kabul ederek alım yapar.

   UYARI: Büyük - küçük boy veya farklı özelliklerdeki fidan talepleriniz için bize ulaşınız.

    

    

   Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

   Yorum Yap

   Not: HTML'e dönüştürülmez!
   Kötü İyi