Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Leylandi Ağacı Tüplü

Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Leylandi Ağacı Tüplü
Mağaza:

bursatarim

Value
(0/5)
Price
(0/5)
240,00TL
KDV Hariç: 240,00TL
  • Stok: Var
  • Marka: bursatarim
  • Ürün Kodu: 400-1leytup

 

 

Leylandi Ağacı

Kap: TÜPLÜ

Boy: 40-50cm

Açıklama: Çit bitkisi için en ideal bitkidir. Her dem yeşil ve dik duruşu ile tercih edilir. Bakımı diğer süs bitkilerine göre çok daha kolaydır.

 

Cupressocyparis leylandi

1980’li yıllarda Hollanda’da geliştirilmiş bir kültüvardır. Boyu 10 m taç genişliği 5 m civarındadır. 10 yılda 3 m boylanabilir. Sütun veya piramit formludur. Pul yapraklara benzeyen yelpaze şeklindeki dalların uç kısımları altın sarısı renkli, iç kısımlar ise kirli beyaz yeşil renktedir. Sarı yapraklı Leylandii servisi kültüvarları arasında en değerli olanıdır. Hızlı gelişen bir kültüvardır. Sık dallı ve sık yapraklı bir sütun form oluşturur, ince dalları ilkbahar aylarında bronz sarı renklidir. Olgunlaştığında parlak altın sarısı bir renk alır ve bu nedenle yanmadan güneş ışınlarına en fazla dayanabilen çeşittir. Boylu, yüksek canlı çitler veya rüzgâr şeritleri için çok önemli bir kültüvardır. Rüzgâra ve kuraklığa karşı toleranslıdır. Yaban hayvanları tarafından yenilmesi zordur.

 

 

 

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi