Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Hayward Kivi Fidanı Toptan

Hayward Kivi Fidanı Toptan
Hayward Kivi Fidanı Toptan
Mağaza:

Işık Fidancılık

Value
(0/5)
Price
(0/5)
55,00TL
KDV Hariç: 50,00TL
Satın alabilmek için asgari adet: 500

FİDAN HAKKINDA;

  • Hayward cinsi kiviler iri taneli meyve verir.
  • Hobi bahçesi için idealdir. 

  •  Kivi ılıman iklim bitkisidir.

  • Kivi yetiştiriciliğinin yapılabileceği yerler kışları ılık yazları sıcak ve nemlidir.

TOZLAYICISI

Erkek kivi diğer dişi kivileri çiçek açtığından tozlar.Bahçeye diktiğiniz kivi fidanları içerisinde en az 1 adet erkek kivi olmak zorundadır.

Aksi halde tozlanma olmayacağından dişi kiviler meyve vermeyecektir.

GÜBRELEME

Meyve ağacını gübrelerken verilecek olan gübreyi ağaçın taç iz düşümlerine atılmalıdır.belirli dönemlerde toprağı organik maddece zenginleştirmek için toprak düzenliyci ,organik gübre ve diğer organik gübreler tamamen yanmiş gübreler kullanılmalidir.

İKLİM

İlkbaharın geç donlarında sürgünler zarar görebilir. Bitkiler sürekli ve sert rüzgar alan yörelerde gelişemez. Verim yaşındaki bitkiler kışın -13 oC’ye kadar dayanabilirken genç bitkiler daha yüksek (-4,-6 oC ) sıcaklıklarda zararlanabilir.

TOPRAK İSTEKLERİ

Kivi asmaları saçak ve yüzlek ve köklü olduğundan süzek, hafif ve derin topraklarda iyi gelişir. Killi, ağır (Su tutan ) ve taban suyu yüksek topraklarda sonuç olumsuz olur. Asitli topraklarda iyi gelişir. Toprak PH’sı tercihen 5.5-7.0 arasında olmalıdır. Toprakta en çok % 8 kireç olmalıdır. Organik maddece zengin topraklarda sonuç olumlu olur.

DİKİM

  • Kivi tesisinde fidanlar iklim ve toprağa bağlı olarak 4x5, 5x2, 4x3 gibi değişik aralıklı ve mesafelerle dikilebilir.
  • Kış soğuklarının derin olmadığı yörelerde ( Doğu Karadeniz ) sonbahar dikimi yapılabilir.
  • Aksi halde ilkbahar dikimi yapılmalıdır. 

BUDAMA

Kivi bitkisinin yaşına göre budama yapılmalıdır. Bitki yaşı gövde üzerinde kalacak sürgün sayısını belirler. Dört yaşındaki bir bitki üzerinde 12, beşinci yaşta 18, altıncı yaşta 24, yedi ve yukarı yaşlarda 30–40 arasında dal bırakılmalıdır. Ana dallar üzerinden çıkan kısa boğumlu meyve dalları kesinlikle budanmamalıdır. Çünkü bu dallar çok verimlidir.

-Size Gelecek Fidan Tüplü 50-60 cm aralığındadır.

Toptan fiyatı Farklıdır. Toptan Minimum 500 Adet tir. Nakliye İçin İletişime Geçebilirsiniz.

 

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN WHATSAP HATTI ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ 

WHATSAP HATTI : 0 541 692 35 83

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi