Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Aronya Fidanı

Aronya Fidanı
Aronya Fidanı
Yeni
Aronya Fidanı
Aronya Fidanı
Aronya Fidanı
Mağaza:

BİYOFİDAN BİTKİ DOKU KÜLTÜRÜ LAB. AŞ

Value
(0/5)
Price
(0/5)
29,69TL
KDV Hariç: 29,40TL
10000 adet ve üzeri 25,25TL
  • Stok: Var
  • Marka: Biyofidan
  • Ürün Kodu: GT000001
Satın alabilmek için asgari adet: 35

Meyve özelliği:

-Koyu yeşil, sonbaharda büyüleyici şekilde kırmızılaşan yaprakları vardır.

-Aronya meyvesinin genelde mayhoş bir tadı vardır.

-Meyvesinin rengi siyahtır.

-Süper meyve olarak da bilinir.

-Coğrafi işaret belgesini Yalova’dan almıştır.

Fidan özelliği:

-Aronya meyvesinin Nisan sonu- Mayıs başı gibi çiçek açtığı görülmektedir.

- Aronya bitkisi çalı formunda olan bir bitkidir.

-Tüplü 1 yaşında 30-50 cm aralığındadır.

- 8 cm x 8 cm potta dır.

- Doku Kültürü ile üretilmiştir. Fidanlarımız Mavi Sertifikalıdır.

 

 

Aronia ( Aronya) Fidanı

Genel olarak  tüm anadolu ve trakyada yetişir. Aşırı kuraklığa dayanmaz. Yaz aylarında sulama yapmak koşuluyla hiçbir sıkıntı olmaz. Her türlü toprağa ve iklime dayanıklıdır.

Aronia bitkisi Kuzey amerikada doğal olarak kendiliğinden yetişmektedir. Sağlık üzerindeki etkilerinin keşfedilmesiyle birlikte başta Rusya ve Amerika olmak üzere birçok ülkede yetiştiricili yapılmaya başlandı. Türkiyede de Yalovada yapılan 3 yıllık bir çalışma sonucunda ilk aronia bitkisi meyveleri 2015 yılında alınmaya başlandı. Aronia bitkisi ilk meyvelerini ekildikten 2-3 yıl sonra vermektedir. İyi bakım bu süreyi hızlandırır.

Ayrıca aronia meyvesi kurutulmuş veya taze meyve olarak da tüketilebilir. Aynı zamanda taze veya kurutulmuş meyve olarak soslu dondurmalarla ve meyve salatalarıyla tüketilebilir.

Rusya'da uzun yıllardır tıbbi meyve olarak kullanılan aronia, birçok hastalığa iyi geldiği için Amerikada da mucize meyve olarak biliniyor. Hücrelerin kendine gelmesini ve yenilenmesini sağladığı bilinen aronia kanserle mücadelede en çok kullanılan meyvedir. Aronia ayrıca dünya üzerindeki en güçlü antioksidan meyvelerinden biridir. Türkiyede de güçlü antioksidan özelliği ile bilinen 100 meyveyle karşılaştırmıştır ve aronia bunların arasında en güçlü antioksidan olarak öne çıkmıştır. Rusya ve Amerikada bolca tüketilen aronia faydalarının öğrenilmesiyle birlikte dünya üzerindeki birçok ülkede yetiştirilmeye başlanmıştır.

Kanserle mücadelede en çok kullanılan bitkiler arasında yer alan Aronia, hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Kanser dışında soğuk algınlığına, bağırsak, mide hastalıklarına, kardiyovasküler rahatsızlıklara, kronik iltihaplanmalara, karaciğer bozukluklarına ve pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.  Aronia içindeki antioksidan miktarı çilek, nar ve goji meyvesinde bulunanın 4 katıdır. Aronia meyvesi gerçek vitamin ve mineral kaynağıdır. İçeriğinde B12 ve D vitamini hariç tüm vitaminler bulunmaktadır.

Son yıllarda ülkemizde de yetiştirilmesi ve ülkemiz insanlarınca tanınması için önemli çalışmalar sürdürülmektedir. Ülkemizde aronia bitkisinden ilk meyveler 2015 yılında alınmaya başlanmıştır. Aronia meyvesi bir gıdadan çok ilaç olarak kabul edilebilir. Aronia bünyesindeki yüksek miktardaki fenol, antioksidan, mineral, vitaminlerle başta kanser ve kalp hastalıkları olmak üzere birçok sağlık sorununa şifa olmaktadır.

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi