Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Acıbadem Badem Fidanı

Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Tükendi
Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Acıbadem Badem Fidanı
Mağaza:

bursatarim

Value
(0/5)
Price
(0/5)
0,00TL
KDV Hariç: 0,00TL
  • Stok: Tükendi
  • Marka: bursatarim
  • Ürün Kodu: bt-bf-ab

- Fidanın açık kök ve tüplü boyu

   40 cm - 60 cm arası tüplü - 70 cm 1,5 metre açık kök

 

- Fidanın Yaşı Açık kök ve Tüplü

1 yaşında tüplü - 2 yaşında açık köklü

 

- Dikim Mevsimi ve Zamanı

Nisan ve Kasım arası tüplü fidan , Kasım ayı Nisan Arası açık kök dikilir.

 

- Fidanın Güneşlenme İhtiyacı

   Güneş ışığını sever, özellikle Gaziantep , Siirt, Şanlıurfa gibi sıcaklığı 50 dereceyi bulan rutubetsiz ortamlarda iyi yetişir.

 

- Fidanın satıştaki miktarı

  Koli ile kargo gönderim adedi 5 tanedir.  Kargoda kırılma olmaması için koli tam dolu olarak gelir ve sağlam teslim edilir. Antalya şirket merkezi üretim deposundan isteğe bağlı olarak 1 adet bile gelip alabilirsiniz.

 

- Dayanabileceği en düşük sıcaklık

   Soğuğa dayanıklı olup - 8 dereceye kadar etkilenmez. 1500 rakıma kadar dikilir.

 

- Yaprak dökme özelliği

Yaprak dökme mevsimi kasım ayında başlar , yeni yapraklanma nisan ayında olur.

 

- Siirt Fıstığı fidanının nereye dikileceği

Antepfıstığı fidanı rutubet ve nem olmayan bölgelerin tamamına dikilir. Sıcak ve soğuktan çok etkilenmez. Güçlü bir yapıya sahiptir.

 

- Ağaç yetişme boyu

  Ağaç dikimi 5x5 aralıkla dekara 40 adet olur. Ağaç boyu maksimum 5 metrede kalır.

 

- Fidanın sulama isteği

   Fidan dikiminde mutlaka bol miktarda can suyu verilir. Ayrıca 2 yıl köklenme sağlanıncaya kadar yaz aylarında sulanması gereklidir. Daha sonra sulama yapılmasa  da kuruma olmaza ancak verim yarıya düşer.

 

- Budama zamanı ve şekli

   Budama işlemi Mart ayında yapraklanma başlamadan önce yapılmalıdır. Şekil olarak taç budama sistemi ile ağaç rahatlatılır.

 

- Siirt fıstığı fidanının gübreleme zamanı

Gübreleme ağaca senede en az 3 kez yapılacak. İlk dikimde Tam kök dibinden 20 cm uzağa 15+15+15 çinkolu süper gübreden her köke bir tatlı kaşığı suda eritip verilecektir. Gübreleme dönemi 15 Mart ve 15 Mayıs ile 15 Temmuz dur. Aralık ayında yaprak dökümünden sonra 18-46 DAP gübre yani kış taban gübresi verilir. Gübreleme miktarı ağacın yaşına göre değişir bilgi için KAPTAN TARIMI arayınız.

 

- İlaçlama zamanı

    Kış ve ilkbahar döneminde bordo bulamacı yapılması mantari hastalıklara karşı faydalı olacaktır. Yapraklarda ve meyvede olan hastalıklara karşı firmamız KAPTAN TARIMI arayıp görüntü gönderirseniz reçete ve ilaç konusunda yardımcı oluyoruz.

 

- Fidanın büyüme hızı

   Bu hız sahibinin iyi besleme ve bakımıyla doğru orantılıdır. Rakım farkından dolayısıyla da büyüme hızı değişir. Dikimden 3-4 yıl sonra meyve verir.

 

- Üretim durumu

Anaç olarak siirt, buttum, çıtlık, sakız, menengiç  gibi anaçlar üzerine aşı yapılarak üretilir. Üretim süresi en az 2 yıldır.

 

- Antepfıstığı fidanı yaklaşık kaç yıl yaşar  

 Türkiye de Urfa bölgesinde 600 yıllık ağaç olduğu tespit edilmiş olup bizler en az 200 yıl olarak değerlendirmekteyiz.

 

- Satışta hangi kaba dikilmiş

  Tüplü ve açık köklü 2 çeşit satışı mevcuttur. Mevsime göre satış şekli değişmektedir.

 

- Altında kaç kg toprak var

   2 kg ile 4 kg arası toprak vardır. Açık köklü fidanlar topraksız gönderim yapılır. Ağaç uykuda olduğu için 7 gün yolculuk yapabilir. Özel solüsyonlu olarak gönderilir.

 

-Fidanın dikim bilgisi

Dikim için ideal aralık 5x5 metre ile dekara yani dönüme 40 adettir. Dikimden önce arazi sürülüp tesviye edilir. Çukur yerleri 60 cm derinlik 60 cm genişlik olacak şekilde açılır. Çıkan toprak üzerine yanmış yani eski hayvan gübresi atılıp karışım yapılır ve çukurun yarısı geri doldurulup fidan konulur. Diğer kalan toprak ile fidan dibi kapatılıp çiğnenir ve en az 50 litre can suyu verilerek dikim tamamlanır.

 

- Siirt fıstığı fidanı dikim aralığı

Arazinin durumuna göre 5x5 metre aralıklar ile 1 dekara 40 adet dikim yapılır. Aralık 5 metre üzerinde de olabilir. Ancak daha kısa aralık tavsiye edilmez.

 

- Çiçeklenme dönemi

İlkbahar ayları başlar.

 

- Meyve hasat zamanı

Temmuz sonu başlar Ağustos ve Eylül ayı içinde biter. Hasat bölgesel olarak değişir.

 

- Paketleme şekli

Kargoda zarar görmemesi için özel 3 oluklu kargo kolimize konulup 5 li paket halinde size ulaştırılır.

 

- Fidan size geldiğinde yapılacak işler

  Önce paketinden çıkarıp sulayınız. Dikileceği zamana kadar gölgede bekletiniz. Dikimden sonra Haftada 2 defa sulama yapın ve köklendirici sıvı gübre vererek saçaklanmayı çoğaltın.

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi