Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Akça Armut Fidani 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü

Akça Armut Fidani 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü
Akça Armut Fidani 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü
Akça Armut Fidani 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü
Akça Armut Fidani 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü
Akça Armut Fidani 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü
Mağaza:

365gunfidan

Value
(0/5)
Price
(0/5)
145,00TL
KDV Hariç: 145,00TL

Fidan hakkında; 

  • Ülkemizde üretimi öngörülen armut çeşitlerinin en erkencisi Akça?dır.
  • Yıllara göre temmuzun ilk haftasında toplanır.
  • Ağaçları kuvvetli büyür.
  • Meyveleri küçük, sulu ve az kumludur.
  • Yeme olumunda sarımtırak açık yeşildir.

TOZLAYICISI
williams çeşititir.

GÜBRELEME
Meyve ağacını gübrelerken verilecek olan gübreyi ağaçın taç iz düşümlerine atılmalıdır.belirli dönemlerde toprağı organik maddece zenginleştirmek için toprak düzenliyci ,organik gübre ve diğer organik gübreler tamamen yanmiş gübreler kullanılmalidir.

İKLİM
Armut bir ılıman iklim meyvesidir. Kış soğuklarına karşı elmaya nazaran daha az dayanıklıdır. Armutlar bol güneşli ve yazları sıcak yerlerden hoşlanır. Çiçeklenmesi elmadan 7-10 gün kadar erken olduğundan ilkbahar donlarına daha çok maruz kalabilir. Bu sebeple armut bahçeleri, don tehlikesi olmayan yerlerde kurulmalıdır.

TOPRAK İSTEKLERİ
Armut toprak bakımından fazla seçici değildir. Bununla beraber toprak ne kadar derin, geçirgen, sıcak ve besin maddelerince zengin olursa ağaçların gelişmeleri de o kadar iyi ve verimleri de o nispette yüksek olur. Çok kuru, az derin ve taşlı topraklarda yetişen armutların meyveleri biçimsiz ve fazla kumlu olur. Ağır ve nemli topraklarda yetiştirilen sofralık armutların etleri kaba ve tatları yayvan olur. Bol verimli ağaçlar ve yüksek kaliteli meyveler elde edebilmek için armut derin, geçirgen, sıcak, iyi drene edilmiş, tınlı topraklarda en iyi şekilde yetişir.

DİKİM

  • Bodur ve yarı bodur cins armutlar dikim aralığı 3 x 4 m dir. 
  • Bodur ve yarı bodur  için 1 dönüme 84 ile 86 adet sığmaktadır
  • Standart armut meyve fidanında ise 5 x 7 m arası önerilmektedir.
  • Standart armut için 1 dönüme 28 ile 30 arası önerilmektedir.

BUDAMA
Meyve ağaçının uyku döneminde yapılır.Bu dönemde yapılan budamalar sert şekilde yapılır.Ağaçlarda uygulanan şekil budaması ağırlıklı olarak ilk 5-7 yılda yapılır. Daha sonraki budamalar ise şeklin korunmasına ve verime yöneliktir.Verim budaması düzenli olarak her yıl mutlaka ağaçın gelişime kuvvetine göre yapılmalidir. Ağaçlarin fizyolojik dengesi için genellikle genç ağaçlar hafif,yaşlı ağaçlar ise biraz daha sert budanır.

 

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN WHATSAP HATTINA ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ 

WHATSAP HATTI : 0544 535 68 31

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi